Аратта - На головну

22 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Тернопільщині знайдено кам`яну брилу з людським обличчям

За межею віків Регіон: Тернопільська область 12997 переглядів

Опубліковано - 1.08.2006 14:03 | Всі новини | Версія для друку

На фото з сайту www.wz.lviv.ua: можливо, камінь - ідол, що виконував певні функції у ритуалах наших предків...
На фото з сайту www.wz.lviv.ua: можливо, камінь - ідол, що виконував певні функції у ритуалах наших предків...
На цікаву знахідку натрапив працівник відділу археології Тернопільської обласної комунальної інспекції охорони пам’яток історії та культури Василь Ільчишин.

Перебуваючи у науковій експедиції у Заліщицькому районі Тернопільської області, він побачив масивну кам’яну брилу, на якій природні стихії, а можливо, рука людини накреслили чіткі риси обличчя: очі, ніс, губи.

Оригінальну брилу знайдено в одному з урочищ - Білому камені, між селами Нирків, Устечко і Нагіряни. Вага знахідки - не менше десяти тонн, заввишки вона метрів із десять.

"Скорочуючи дорогу до табору, я прямував урочищем, - розповів Василь Ільчишин. - Ішов, милувався краєвидами, фотографував цікаві місця. І враз побачив цей камінь. Такий за свій немалий досвід роботи зустрів уперше. Визначити його вік можна лише після ретельних лабораторних досліджень, але вже зараз зрозуміло, що це унікальна знахідка. Поблизу ми виявили поселення доби раннього залізного віку. Можливо, камінь - ідол, що виконував певні функції у ритуалах наших предків..."

Натомість директор Заліщицького краєзнавчого музею Василь Олійник вважає, що вирізьблені на кам’яній брилі людські риси є, швидше за все, фантазією матінки-природи.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.