Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Обрано суддів Конституційного Суду України

Подія дня Регіон: м.Київ 9688 переглядів

Опубліковано - 4.08.2006 16:41 | Всі новини | Версія для друку

Обрано суддів Конституційного Суду України
Обрано суддів Конституційного Суду України
Сьогодні у Верховній Раді України врешті було обрано суддів Конституційного Суду України. В голосуванні брали участь 352 народних депутата.

До бюлетеню таємного голосування було внесено:

Галину Балюк - професора кафедри трудового, земельного та екологічного права Національного університету імені Тараса Шевченка;

Анатолія Головіна - єкс-заступника генпрокурора;

Михайла Колоса - працював в системі виправно-трудових установ, завідуючий кафедри спеціальних юридичних дисциплін правознавчого факультету Національного університету "Острозька академія";

Тамару Кудлай - директора Інституту повітряного і космічного права;

В’ячеслава Овчаренка - голову Єнакіївського міського суду;

Марію Маркуш - тимчасово не працючу, народного депутата минулого скликання;

Миколу Мороза - суддю Верховного Суду України;

Петра Стецюка – старшого наукового співробітника Львівського національного університету імені Франка;

Анжелу Стрижевську - суддю Апеляційного суду міста Києва;

Миколу Шелеста - суддя Верховного Суду України.

За підсумками таємного голосування до складу Конституційного Суду України від Верховної Ради України обрано: Анатолія Головіна, Михайла Колоса, Марію Маркуш, В’ячеслава Овчаренка. За них віддали голоси більш, ніж 226 народних депутатів.

Оскільки за квотою Верховної Ради України представництво у КС має становити п’ять осіб, Голова Верховної Ради запропонував кандидатуру Петра Стецюка (від "Нашої України"), яку було внесено до бюлетеню для додаткового таємного голосування. Він вніс цю пропозицію задля того, щоб "налагодити роботу в парламенті", бо "Наша Україна" заявила, що не братиме участь у голосуванні за прем’єра, якщо не буде обраний її кандидат до КС. Його пропозицію підтримали 275 депутатів.

Близько 18-ої години Верховна Рада обрала Петра Стецюка суддею Конституційного Суду України. За таке рішення проголосували 254 народних депутата. Про це повідомив голова лічильної комісії парламента Ярослав Сухий з трибуни ВР.

Довідка: 3 листопада 2005 року з'їзд суддів призначив суддями КС В'ячеслава Джуня, Анатолія Дідьківського, Івана Домбровського, Ярославу Мачужак і Василя Бринцева, а 14 листопада 2005 року Президент Віктор Ющенко призначив суддями КС Дмитра Лілака, Володимира Кампа та Віктора Шишкіна.

Однак 4-те скликання Ради не приводило їх до присяги, а також відмовлялося обирати суддів КС за своєю квотою, хоча Ющенко неодноразово просив це зробити з кінця 2005 року.

Після обрання Ради 5-го скликання Ющенко закликав її негайно привести до присяги суддів КС, призначених ним і обраних з'їздом суддів.

Зараз у КС працюють лише 5 суддів, тоді як для проведення пленарного засідання необхідна присутність не менш ніж 12-ти суддів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Подія дня»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.