Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Президент Ющенко написав листи у Москву і ЄС

Газоват 6481 перегляд

Опубліковано - 7.01.2009 15:04 | Всі новини | Версія для друку

Президент Ющенко написав листи у Москву і ЄС
Президент Ющенко написав листи у Москву і ЄС
Україна надзвичайно стурбована ситуацією, що склалася з транзитом російського природного газу через територію України до європейських споживачів.

Про це йдеться у листах Президента України Віктора Ющенка Президентові Росії Дмитру Медведєву та Голові Європейської Комісії Жозе Мануелю Баррозу, повідомила прес-служба.

Як наголошує Глава Української держави, Україна продовжує робити все можливе для забезпечення транзиту російського природного газу до Європи, використовуючи при цьому в тому числі український газ із підземних сховищ.

Віктор Ющенко особливо підкреслює, що для потреб українських споживачів не використовується жоден кубічний метр російського природного газу. «З 1 січня 2009 року Україна споживає виключно газ власного видобутку та газ, що перебуває в українських сховищах і повністю оплачений НАК «Нафтогаз України».

З огляду на вкрай складну та небезпечну ситуацію, що складається в Європі, Президент України Віктор Ющенко закликає Президента РФ Дмітрія Медвєдєва відмовитися від будь-яких обмежень поставок газу для європейських споживачів.

«Вважаю за необхідне до завершення переговорного процесу щодо поставок газу в Україну та транзиту російського природного газу до європейських споживачів у 2009 році негайно відновити оперативний щоденний транзит газу до європейських держав в обсягах та за напрямками, які застосовувалися за станом на 31 грудня 2008 року», - говориться в листі до Президента Росії.

«Україна підтверджує свою готовність забезпечувати транзит російського природного газу із здійсненням оплати з боку ВАТ «Газпром» за результатами завершення переговорів».

Також Президент України Віктор Ющенко пропонує негайно розпочати переговори на рівні керівників газотранспортних організацій щодо прозорої та прогнозованої процедури забезпечення європейських споживачів російським природним газом.

У своєму листі до Голови Європейської Комісії Жозе Мануеля Баррозу, Глава Української держави закликає використати всі можливості Європейського Союзу для того, щоб підтримати звернення до Президента РФ негайно розпочати переговори. Крім того, Віктор Ющенко пропонує Жозе Мануелю Баррозу з метою забезпечення повної прозорості та отримання достовірної інформації в режимі реального часу «направити спостерігачів Європейської Комісії на пункти пропуску російського газу для транзиту територією України, а також на головний диспетчерський пункт ВАТ «Укртрансгаз».

Як повідомллося раніше, з 1 січня 2009 року мало місце поступове зменшення поставок російського газу для експорту в європейські країни (з 407 млн. куб. метрів на 1 січня 2009 року до 294 млн. куб. метрів на 5 січня цього року). Неодноразово, без попередження Української сторони, мінялися напрямки та обсяги поставок через пункти пропуску газу на території України.

6 січня 2009 року поставки газу Російською стороною зменшено до 93 млн. куб. метрів за станом на 9 год. і до 67 млн. куб. метрів - на 16 год. Працює лише один із шести маршрутів транзиту російського природного газу територією України.

Крім того, Україна та інші європейські країни не були попереджені про факт припинення Російською стороною поставок газу для експорту європейським споживачам.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Почуття єдності нації неможливе без поваги до себе…”
Гарріет Бічер-Стоу

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.