Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Каганович би зрадів: замість пам’ятника Голодомору - синагога

Скандал 5276 переглядів

Опубліковано - 11.02.2009 17:58 | Всі новини | Версія для друку

Кати українського народу: Л.М. Каганович, Й.В. Сталін, П.П. Постишев, К.Є.Ворошилов. 
Январь 1934 года. РГАКФД.
Кати українського народу: Л.М. Каганович, Й.В. Сталін, П.П. Постишев, К.Є.Ворошилов. Январь 1934 года. РГАКФД.
У Полтаві вирішили побудувати синагогу на місці пам’яті жертв Голодомору.

Активісти низки полтавських громадських організацій, що приклали багато зусиль до увічнення пам'яті жертв Голодомору, стурбовані будівництвом синагоги, яке розпочинається, на місці, де вони заклали калиновий гай на згадку про померлих в 1932-1933 роках.

Ділянка землі в декілька соток, на вулиці Шолом Алейхема в обласному центрі, вже давно стала предметом суперечки між міською владою і представниками місцевих патріотичних сил.

Офіційним рішенням Полтавської міськради ця ділянка землі виділена єврейській громаді міста під будівництво синагоги, але з ним рішенням не погоджуються активісти громадських організацій, вважаючи цю ухвалу такою, що прийнята з порушенням закону.

Навесні 2008 року на місці будівництва майбутньої синагоги було закладено калиновий гай на згадку про жертви Голодомору. Тоді в заході брали участь навіть чиновники Полтавської ОДА. Але міська влада вважає цю акцію протизаконною. Буквально вже наступної ночі невідомі вирвали з коренем майже всі садженці.

24 листопада 2008 року громадські активісти в урочистій обстановці встановили на тій ділянці землі вісім православних хрестів. Але до ранку їх викрали.

Вчора будівельники почали обгороджувати огорожею ділянку землі під будівництво синагоги. Але місцеві активісти не збираються здаватися і заявляють, що перенесуть суперечку в судове засідання, оскільки вважають, що єврейська громада отримала землю порушуючи існуюче законодавство.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Марно пояснювати дурням і начальникам: перші слухають і нічого не розуміють, другі все розуміють і тому не слухають”
Михайло Мамчич

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.