Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень - це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Знамениту комету Лулін можна побачити неозброєним оком

Невідоме 11160 переглядів

Опубліковано - 24.02.2009 15:39 | Всі новини | Версія для друку

Знамениту комету Лулін можна побачити неозброєним оком
Знамениту комету Лулін можна побачити неозброєним оком
Комета Лулін наблизилася до Землі на мінімальну відстань в 61 мільйон кілометрів.

Комета Лулін (C/2007 N3 Lulin), яку відкрито в 2007 році китайськими астрономами, у вівторок наблизилася до Землі на найменшу відстань - 61 мільйон кілометрів, її можна побачити неозброєним оком в сузір'ї Лева як плямочки, які за яскравістю нагадують зірку п'ятої величини. Сприяє спостереженням комети новомісяччя, що наступило.

За даними вчених, на початку тижня комета зблизиться з Сатурна, а 27 лютого пройде південніше Регула (альфа Лева) на відстані півградуса.

Раніше на фотографіях комети було помітно два хвости - плазмовий і пиловий, а на початку лютого вчені зафіксували незвичайне явище - відрив частини плазмового хвоста комети під впливом магнітних збурень у сонячному вітрі.

Комету Лулін було відкрито в липні 2007 року двома астрономами Цюань Чжі Е (Quanzhi Ye) і Чи Шен Лінь (Chi Sheng Lin), вона і отримала назву на честь тайванської обсерваторії Лулін, де працював один із них.

Крім того, дана комета на відміну від інших таких тіл, які видно з Землі, ще жодного разу не підходила до Сонця так близько, як зараз. Лулін рухається у зворотному напрямку щодо руху інших планет та об'єктів Сонячної системи. При цьому створюється оптичний обман зору - із Землі здається, що комета наближається до Сонця і нашої планеті "хвостом" вперед.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Там, де закінчується здоров'я, там, де закінчуються гроші, там, де закінчується здоровий людський розум, - там всюди починається християнство ”
Генріх Гейне

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.