Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Експерти проти виборності суддів

Політика 5247 переглядів

Опубліковано - 20.03.2009 12:32 | Всі новини | Версія для друку

Експерти проти виборності суддів
Експерти проти виборності суддів
Український депутат Геннадій Москаль і експерт ОЕСР Дмитро Котляр застерігають від запровадження в Україні системи виборності суддів. Критична оцінка пролунала також від Венеціанської комісії.

Перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль (Народна самооборона) піддав критиці ідею запровадження системи виборності суддів. «Тоді суддя повинен зробити якийсь виборчий фонд чи взяти кредит, щоб іти з виборчою програмою, але ж це маразм, який сприймається, як альтернатива», - сказав український депутат під час радіо-мосту Бонн-Київ, що його в четвер спільно провели Українське радіо та «Німецька хвиля».

На думку Москаля, партії хочуть мати своїх кишенькових суддів, які прийдуть до суддівського корпусу за підтримки політичних сил. Депутат наголосив, що судді повинні бути професійними і підбор має відбуватися також професійно.

Критика від Венеціанської комісії

Подібної думки дотримується й експерт з антикорупційних питань Організації економічного співробітництва й розвитку Дмитро Котляр: «Необхідно мати конкурсний відбір на посаду судді та обов’язкову підготовку в академії суддів». Експерт застеріг, що заміна професійних суддів виборними є «дуже шкідливою ідею». Він звернув увагу на те, що цього тижня Венеціанська комісія також піддала жорсткій критиці таку пропозицію, яка не відповідає європейським стандартам. З ініціативою запровадити виборність суддів раніше виступила група депутатів від Партії регіонів у законопроекті про внесення змін до Конституції.

Як зазначила Венеціанська комісія у своєму висновку, виборність суддів колись пропонував Ленін, але цю ідею не було реалізовано навіть в соціалістичних країнах. «Лише в деяких кантонах Швейцарії проходять вибори суддів, в інших європейських країнах така практика відсутня і це суперечитиме стандартам Ради Європи. Виборність суддів в українських умовах призведе до ще більшої корумпованості суддівського корпусу», - сказав Котляр.

Від “Аратти”: ми, принагідно, нагадаємо шановним експертам, що перша спроба зробити суддів незалежними, запроваджена в Україні, дійсно зробила їх незалежними від народу і від відповідальності перед Законом і суспільством.

За ілюстраціями навіть не варто далеко ходити: достатньо пригадати детективну історію навколо очільника Печерського суду столиці. Чи штовханину навколо Киїівського адміністративного суду тощо.

Сучасна незалежність суддів також породила феномен зваричів-колядувальників більшого чи меншого масштабу. А в цілому в державі - потужний клан за професійною ознакою. Замість державної влади.

Ми повністю згодні, що існуюче виборче законодавство, створене корупціонерами під себе чи на підстві міжкланових компромісів - нічого путнього не дасть. Проте, принцип залежності судді, як і будь-якого представника влади від уподобань народу, який й є джерелом влади - має бути не тільки красивою декларацією, а реальним важелем очищення владних інститутів від кримінального бруду.

А це, як би там не заперечували у Венеціанській комісії, - і механізм виборності, і імперативності мандату влади. На жаль, іншого шляху людство поки не винайшло.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.