Аратта - На головну

11 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Завдяки метану встановлено, що на Марсі немає життя

У світі науки 10798 переглядів

Опубліковано - 6.08.2009 17:15 | Всі новини | Версія для друку

Завдяки метану встановлено, що на Марсі немає життя
Завдяки метану встановлено, що на Марсі немає життя
Характер руйнування метану на Марсі практично позбавляє цю планету шансів на населеність.

До такого висновку прийшла група учених, що побудувала модель можливої "поведінки" газу.

Свої виводи дослідники представили в статті в журналі Nature. Основну суть роботи описує New Scientist.

Метан був вперше виявлений в атмосфері Червоної планети в 2003 році. На початку 2009 року наявність цього газу була підтверджена незалежною групою дослідників. Метан належить до так званих біомаркерів - речовин, присутність яких на іншій планеті істотно підвищує її шанси на населеність. До інших біомаркерів відносяться вода, вуглекислий газ і кисень.

Метан вважається за біомаркер з тієї причини, що основними його виробниками на Землі є мікроорганізми. Спостереження показали, що на Марсе метан дуже швидко руйнується. Отже, на планеті повинне існувати постійне джерело метану. Деякі фахівці припустили, що Ch4 на Марсе проводять бактерії, подібні земним.

Проте розподіл метану на Марсі є дуже нерівномірним.

Автори нової роботи вирішили побудувати математичну модель, яка б допомогла з'ясувати причини цієї дивності. Згідно з результатами роботи, спостережуваний розподіл газу може пояснюватися тільки одним способом. На Марсі повинен відбуватися якийсь процес, який руйнує молекули газу. За оцінками вчених, новоутворений метан зникає приблизно за 200 земних днів. Це в 600 разів швидше, ніж на Землі.

Метан складається з тих же хімічних компонентів, з яких складаються живі істоти. Це означає, що загадковий процес не дасть утворитися і складнішим органічним молекулам.

Найближчим часом учені планують провести детальніше вивчення розподілу метану на Червоній планеті. Не виключено, що сумний вивід є наслідком недоліку фактичних даних.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Той, хто проявляє жалість до ворога, безжалісний до самого себе”
Френсіс Бекон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.