Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Попри епідемію клептоманії чиновників, українська армія переозброюється

Захист держави 7012 переглядів

Опубліковано - 20.08.2009 09:31 | Всі новини | Версія для друку

Український танк “Оплот”
Український танк “Оплот”
24 серпня під час параду наші військові вперше представлять кілька нових зразків бойової техніки, які стали на озброєння цього року. Журналістам учора влаштували допрем’єрний показ нових моделей.

Улюбленцем публіки став надсучасний танк «Оплот», який стріляє ракетами, заривається у землю і плаває.

Серед уже відомих броньованих ветеранів, які стоять на озброєнні з радянських часів, в арсеналі української армії з’явилися сучасні бойові машини, що одразу виділяються новітнім дизайном. Уперше на параді Незалежності Хрещатиком проїдуть: БТР-4 «Ладья», легкоброньований «Дозор-Б» і танк «Оплот». Саме ця машина стала справжньою зіркою допрем’єрного показу.

Український танк «Оплот» – бойова машина ХХІ століття. Конструктори зробили все для того, аби скептики не могли сказати, що досі в Україні використовують розробки радянських інженерів. «Оплот» став фаворитом на багатьох міжнародних виставках озброєння. Наш танк отримав високі оцінки фахівців на виставках в Абу-Дабі, Анкарі та Куала-Лумпурі.

Вага «Оплоту» – 48 тонн. Потужність дизельного двигуна – 1200 кінських сил. Танк вміло маскується – заривається у землю і створює навколо себе димову завісу. Бойова машина може подолати брід завглибшки до двох метрів. Із додатковим обладнанням пірнає на глибину до п’яти метрів. Танк боєздатний при температурах від мінус 40 до плюс 55 градусів за Цельсієм. Машина уражає цілі на відстані до п’яти кілометрів і вдень, і вночі за будь-яких погодних умов. Новітня система бронювання захищає танк від сучасних акумулятивних снарядів.

Інженери харківського конструкторського Бюро імені Морозова довели, що в непростих економічних умовах можуть створювати сучасні потужні бойові машини. Тепер черга за можновладцями, які мають об’єднатися навколо «Оплоту» й довести: ця машина потрібна нашій державі.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.