Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Як виявилося, немає виборчої системи, яка унеможливлює маніпуляції

У світі науки 6356 переглядів

Опубліковано - 22.09.2009 15:17 | Всі новини | Версія для друку

Як виявилося, немає виборчої системи, яка унеможливлює маніпуляції
Як виявилося, немає виборчої системи, яка унеможливлює маніпуляції
Учені стверджують, що маніпулювати виборами легше, ніж вважалося до цього часу.

До такого висновку вони прийшли, виділивши єдиний критерій, за яким орієнтуються виборці.

Відповідне дослідження у сфері комп'ютерних обчислень і створення штучного інтелекту провела група математиків з Польщі, США і Німеччини.

Раніше вважалося, що практичний прорахунок виборів виявляється практично нездійсненним, незважаючи на його простоту в теорії складності обчислень.

У ході останнього дослідження вчені встановили, що завдання маніпулювання в деяких випадках помітно простіше, ніж вважалося до цього часу. Виявляється, воно помітно спрощується, коли є єдиний параметр, що керує вибором людей. Наприклад, коли думки кандидатів розходяться з одного істотного питання, скажімо, щодо податків.

Проте, за словами вчених, розчаровуватися в демократії ще рано. Річ у тому, що в реальних ситуаціях завжди є "альтернативні" групи, які роблять вибір абсолютно з інших міркувань. Наприклад, коли всі обговорюють податки, їх цікавить стать, релігійна приналежність або колір шкіри кандидата.

Подібне дослідження провели нещодавно фізики з Кембриджського університету. Спостерігаючи рух частинок, їм вдалося створити математичну модель, яка описує успішні революції. Правильно розподілена команда революціонерів-активістів цілком може завоювати розуми основної частини населення і добитися зміни влади, стверджують учені.

Нагадаємо, в серпні математики з Канади розрахували оптимальну стратегію боротьби з гіпотетичним нашестям зомбі. Створена ними модель нагадує модель розповсюдження ідей серед людей.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Особа, що не володіє мовою народу, на землі якого проживає, - гість або окупант, або раб цього окупанта”
Карл Маркс

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.