Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені виявили в океані тисячі невідомих істот

У світі науки 7084 перегляди

Опубліковано - 23.11.2009 11:26 | Всі новини | Версія для друку

Восьминіг з плавцями у вигляді слонячих вух
Восьминіг з плавцями у вигляді слонячих вух
Вчені, які проводили впродовж 10 років дослідження світового океану, заявили, що виявили близько 18 тис. нових видів живих істот.

Восьминіг зі "слонячими вухами", прозорий морський огірок і черв'яки, що живляться нафтою, - серед великої кількості невідомих науці істот, виявлених у світовому океані в ході міжнародних наукових досліджень, що зараз відбуваються.

Як йдеться в поширеній у понеділок в Токіо доповіді, їх проводять в рамках 10-річної програми Опис морського життя, що здійснюється з ініціативи ООН і низки пов'язаних з нею організацій. До неї залучено понад 2 тисячі фахівців з 80 країн, які працюють над комплексним каталогом мешканців океану. Остаточну доповідь про ці дослідження передбачається опублікувати у жовтні 2010 року.

Нинішній звіт присвячений опису істот, що живуть на глибинах від 1 до 5 тисяч метрів - тобто в зоні вічної темряви. Дослідження велися за допомогою автоматичних камер, сонарів та іншої техніки. Всього експерти виділили й описали в цій доповіді більше ніж 17,6 тисяч істот. Значна частина з них живиться біологічними останками, що розкладаються біля дна.

Серед найбільш екзотичних знахідок - хробаки, які живляться нафтою з глибоководних родовищ, а також невідомий раніше науці восьминіг з плавцями у вигляді слонячих вух, виявлений у центральній частині Атлантики. Вченим вдалося навіть зловити одну таку особину довжиною два метри і вагою близько 6 кг.

На глибині 2,5 тисяч метрів у Мексиканській затоці виявлено раніше невідомий вид абсолютно прозорого морського огірка (трепанга) зі щупальцями. У зоні Нової Зеландії відкрито фантастичні за красою коралові сади, що розкинулися на глибині 1000 метрів.

Раніше вченим уперше в історії вдалося зняти живу латимерію. Цю рибу називають живою копалиною - вона практично не змінилася за останні 400 мільйонів років. Тривалий час їх вважали вимерлими. Але доісторичних риб таки знайшли у водах Індійського океану на великій глибині.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.