Аратта - На головну

10 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Києві демонтували пам’ятник одному із організаторів Голодомору

Народний Вісник Регіон: м.Київ 10162 перегляди

Опубліковано - 26.11.2009 00:55 | Всі новини | Версія для друку

Так виглядав пам’ятник Петровському в Києві
Так виглядав пам’ятник Петровському в Києві
У Києві було демонтовано пам’ятник радянському діячу Григорію Петровському, встановлений на вулиці Грушевського, 1 в Печерському районі міста.

Про це повідомили в Центрі досліджень визвольного руху. За інформацією Центру, саме Петровський був одним із організаторів Голодомору 1932-33 років в Україні.

В 30-ті роки минулого століття Петровський був головою Всеукраїнського центрального виконавчого комітету, головою Всеукраїнського революційного комітету. З боку України підписав Договір про створення СРСР і був одним зі співголів ЦВК СРСР. Також був головою Всеукраїнського ЦК незаможних селян, обіймав важливі посади в Комінтерні.

"Проведена під керівництвом Петровського примусова колективізація села й вилучення хліба призвели до Голодомору 1932-1933 років. Штучно створений геноцид українського народу забрав життя в десятка мільйонів людей", - нагадали у ЦДВР.

Нагадаємо, у листопаді минулого року київська влада вже демонтувала пам'ятник іншому радянському діячу - Станіславу Косіору, причетному до організації Голодомору та репресій в Україні.

Раніше КМДА ініціювала знесення 27 радянських пам'ятників у столиці, серед яких 17 пам'ятників Володимиру Леніну, 2 - Надії Крупській, 2 - Феліксу Дзержинському, по 1 - Станіславу Косіору, Григорію Петровському та Михайлу Калініну.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Народний Вісник»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той не вартий пошани”
Максим Рильський

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.