Аратта - На головну

9 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Як розпочався суд над Дем’янюком

Світ навколо нас 4920 переглядів

Опубліковано - 30.11.2009 23:56 | Всі новини | Версія для друку

Як розпочався суд над Дем’янюком
Як розпочався суд над Дем’янюком
Ось як відбувався перший день судового фарсу над немічним українцем.

На ношах - із зали суду винесли 89-річного Івана Дем'янюка, українця, якого звинувачують у сприянні нацистам під час Другої Світової. Стан здоров'я дозволяє підозрюваному відвідувати лише два слухання на день тривалістю по півтори години. Адвокати наголошують на подвійних стандартах слідства. І наводять факти виправдання німецьких офіцерів, які працювали у концтаборах добровільно. Іван Дем'янюк запевняє, що був в'язнем, а не спільником нацистів. У полон німецької армії він потрапив, коли служив у лавах радянського війська.

На перше судове засідання Івана Дем'янюка привезли у інвалідному візку, вкритого блакитним покривалом. За свідченнями сина, батько почувається надзвичайно зле. 5 днів перед судом він провів у лікарні, де мав переливання крові. Утім, поганий стан здоров'я не переконав судей відкласти процес. Хоча сам 89-річний Дем'янюк не міг стримати зойків, коли візок перевозили через поріг.

Це уперше у Німеччині за злочини нацизму судять не німця, а людину іншої національності і іншого громадянства. Уродженця України звинувачують у причетності до вбивства майже 28-ми тисяч євреїв у нацистському концтаборі "Собібор". Свідки обвинувачення доводять - Дем'янюк був охоронцем, і доправляв людей у газові камери. Підсудний відкидає ці звинувачення. Окрім безпідставності закидів, його адвокати нарікають і на подвійні стандарти суду. Адже кількох нацистських офіцерів, які без сумніву працювали у концтаборах - виправдали. Ще кількох - навіть і не намагалися судити.

Для Івана Дем'янюка це не перший суд за звинуваченням у сприянні нацистам. Перше слідство велося у Ізраїлі. Колишні в'язні концтабору "Треблінка" упізнали у Дем'янюкові особливо жорстокого охоронця на прізвисько Іван Грозний. Уродженця України, що вже тоді емігрував до США, видали Ізраїлеві, де засудили до смертної кари. Але згодом виявилося, що документи звинувачення, надані Радянським Союзом - несправжні. А Івана Грозного ті ж самі колишні полонені "Треблінки" упізнали в іншому підозрюваному. 1993-го Івана Дем'янюка виправдали і відпустили.

Нинішній ордер на арешт Німеччина видала на початку року. У травні Івана Дем'янюка депортували зі США. Сам підозрюваний каже, що під час Другої світової був не спільником, а в'язнем нацистів. На початку війни його забрали до лав Радянської армії. Під час боїв він потрапив у німецький полон, у концтабір "Травнікі". Процес над Іваном Дем'янюком називають останнім гучним процесом у справі Голокосту. Він має завершитися у травні 2010-го.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.