Аратта - На головну

13 липня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Корупція, як “зелений змій”: влада типу бореться, тільки не перемагає

Світ навколо нас 5275 переглядів

Опубліковано - 9.12.2009 15:54 | Всі новини | Версія для друку

Корупція, як “зелений змій”: влада типу бореться, тільки не перемагає
Корупція, як “зелений змій”: влада типу бореться, тільки не перемагає
Сьогодні світ відзначає день боротьби з корупцією. В Україні борці із коррупцією здебільшого шукають виправдань, замість того, щоб сказати те, що відомо усім.

Індекс сприйняття корупції за 2009 рік, оприлюднений міжнародною організацією «Транспаренсі Інтернешнел», свідчить, як мовиться у звіті цієї організації, що «корупція залишається серйозним викликом для всіх регіонів світу». Україна посідає 118 місце у світі за індексом сприйняття рівня корупції, констатує аналіз Міжнародної організації «Транспаренсі Інтернешнл». Гірші, ніж в України, показники в Білорусі, в Росії, а також в деяких африканських державах. Це один із найнижчих показників для України за десятиріччя публікації таких даних.

Як борються з цією проблемою в Україні розповідає Юрій Сухов, урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики.

– Три роки тому Україна ратифікувала Конвенцію ООН із боротьби з корупцією. Однак за даними міжнародної організації «Транспаренсі інтернешнл», рівень корупції в Україні цього року найгірший за останнє десятиріччя. Чому так?

– Я б не сказав, що він найгірший, оскільки були показники нижчі. Цей індекс вираховується за певним показником, який рахують від нуля до десяти. Чим нижче цифра – тим гірший стан. У нас цього року цей показник становить 2,2. Був час, коли він складав півтора. Тому прогрес є.

Я хочу сказати, що цей індекс є виміром сприйняття корупції. Не рівня корупції в державі, а її сприйняття населенням. Так, у нас такий феномен. Ми проводили аналіз, чому це так відбувається. Останнім часом держава почала говорити про свої проблеми дійсно, реально, трансперентно, про те, що відбувається з корупцією. На жаль, збільшення розмов про те, що корупція є, населення сприймає, як збільшення такої корупції. Хоча, МЧС – це «Міллєніум челендж корпорейшн» проводило дослідження в Україні за 2 останні роки. За їхніми даними, є незначне, але все ж таки зниження кількості фактів, коли населення стикається з корупцією.

– Про корупцію зараз багато говорять, але складається враження, що до діла справа не доходить. От ви - як чиновник високого рівня – скажіть, що або хто вам заважає боротись із корупційними схемами?

– У нас з самого початку був обраний неправильний підхід. Боротьба з корупцією – це не боротьба з її наслідками. Нам потрібно казати про попередження і запобігання корупції. Саме це було фактично на законодавчому рівні запроваджено цього року. У червні ухвалили антикорупційні закони, які так і називаються «Запобігання і протидія корупції». Потрібно змістити акцент і мати політичну волю, щоб попереджати, створити умови для того, щоб в корупцію не потрапляло, як населення, так і не вчиняли корупційні дії чиновники. Для цього потрібно провести певні інституційні зміни, безумовно, реформу кримінальної юстиції. Потрібно створити нормальну нормативно-правову базу, а для цього потрібна політична воля. Потрібно знати, що передумовою корупції є також економічна ситуація в державі. Тому кризові явища і інші моменти пов’язані з кризою, вони впливають на людей, на те що вони намагаються зробити будь-яким шляхом, зокрема, і через вчинення протиправних діянь.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ж ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили один одного!”
Біблія

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.