Аратта - На головну

13 липня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Томенко каже, що кількість совків зменшується

Політика 4597 переглядів

Опубліковано - 10.12.2009 15:03 | Всі новини | Версія для друку

Томенко каже, що кількість совків зменшується
Томенко каже, що кількість совків зменшується
Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко переконаний, що за останній час в сенсі громадянської ідентифікації Україна зробила серйозний крок вперед.

Таку думку він висловив сьогодні під час парламентських слухань «Національна ідентичність в Україні в умовах глобалізаційних викликів: проблеми та шляхи збереження», повідомила прес-служба Томенка.

«Україна досягла достатньо високого ступеню громадянської ідентичності, натомість сьогодні більш важливим питанням стає національна самоідентифікація», - сказав віце-спікер. Він зауважив, що згідно з результатами соцдослідження “Українського демократичного кола”, проведеного на замовлення Інституту політики, у 2002 році 49% опитаних пишалися тим, що вони є громадянами України, натомість у 2007 році таких було 65%.

Найважливішим, на думку Томенка, є те, що гордість за приналежність до статусу громадянина України була вище 50% у всіх регіонах України. Натомість, на запитання: чи відчуваєте ви свою близькість, швидше, з Радянським Союзом, аніж з Україною?, у 2002 році «так» сказали 39%, а у 2007 – 34%. «Отож, ідеться про серйозний крок на шляху до суспільного сприйняття української держави як власної держави», - сказав він.

Натомість питання національної ідентичності, переконаний віце-спікер, більш складне та багатовимірне і потребує серйозної, як державної, так і громадської, інформаційної та інших видів діяльності.

«Важливими чинниками залишається інформаційна політика. В цьому контексті надзвичайно важливим є конкурентність нашого культурного продукту в інформаційному світі», - зауважив Томенко.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ваша так звана релігія діє як опій: вона заманює і приглушує болі замість того, щоб надати сили”
Новаліс

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.