Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Спроби NASA поновити роботу марсіанських зондів не вдалася

У світі науки 5991 перегляд

Опубліковано - 21.01.2010 18:59 | Всі новини | Версія для друку

Спроби NASA поновити роботу марсіанських зондів не вдалася
Спроби NASA поновити роботу марсіанських зондів не вдалася
Спроби фахівців NASA зареєструвати сигнали від зонда “Фенікс” і визволити застряглий в піску марсоход “Спірит” закінчилися невдачею.

Подробиці обох операцій приводить портал Universe Today
.
Зонд "Фенікс" зробив посадку недалеко від північного полюса Марса в кінці травня 2008 року. Впродовж п'яти місяців він вивчав атмосферу Червоної планети і досліджував властивості марсіанського грунту. Коли на Марсе наступила осінь і зонду перестало хапати енергії для роботи, його місія була призупинена.

Учені не виключають, що "Фенікс" міг пережити зиму (зараз на північному полюсі Марса весна), хоча і розцінюють таку можливість як маловірогідну. У програму "Фенікса" закладена команда періодично намагатися зв'язатися з якимось з марсіанських орбітальних зондів.

Перший етап пошуку сигналів від "Фенікса" був розпочатий 18 листопада. Орбітальний апарат "Марс Одісси" зробив 11 прольотів над місцем посадки зонда. Повторні спроби засікти сигнал будуть зроблені в січні, лютому і березні, коли сонячні батареї "Фенікса" отримуватимуть більше енергії.

Марсоход "Спірит" застряг в грунті в квітні 2009 року. Під днищем "Спірита" знаходиться великий камінь, і ця обставина ускладнює завдання звільнення марсохода. Учені кілька разів намагалися зрушити марсоход, посилаючи відповідні команди (заздалегідь тактика був відпрацьована на Землі з використанням моделей марсоходу в натуральну величину). Відчутних успіхів фахівцям досягти не вдалося, більш того, колеса "Спірита" повгрузали ще глибше. У тому місці, де застряг марсохід, наступає осінь, тому шанси визволити апарат, що працює від сонячних батарей, поступово зменшуються.

Марсоходи-"близнюки" "Спірит" і "Оппорт'юніті" були запущені на Марс у 2004 році. Спочатку планувалося, що їхня місія триватиме 90 днів, проте обидва апарати працюють досі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо знаєш себе і супротивника, то завжди виграватимеш. Якщо знаєш себе, але не знаєш супротивника - один раз переможеш, всі інші - програєш. Якщо не знаєш ні себе, ні його - завжди програватимеш”
Цзу Дзинь

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.