Аратта - На головну

10 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Європа стурбована новою редакцією виборчого законодавства

Світ навколо нас 4574 перегляди

Опубліковано - 4.02.2010 16:59 | Всі новини | Версія для друку

Європа стурбована новою редакцією виборчого законодавства
Європа стурбована новою редакцією виборчого законодавства
Зміни до виборчого закону, внесені напередодні голосування, не мають бути застосовані у неділю.

Таку думку в інтерв’ю «Німецькій хвилі» висловила доповідач Парламентської асамблеї Ради Європи по Україні Ренате Вольвенд.

Ренате Вольвенд висловила очікування, що внесені до закону про вибори президента зміни на практиці не будуть застосовані. Адже у такий стислий термін, який залишився до голосування, провести належну роз’яснювальну роботу серед усіх пересічних співробітників виборчих комісій, на думку Вольвенд, неможливо.

«Я очікую на зустріч з представниками Центральної виборчої комісії, аби запитати їх: як вони збираються належним чином роз’яснити законодавчі зміни на місцях? Я спробую пояснити, що прийняті в останній момент зміни не можна застосовувати. У мене є побоювання, що через законодавчий безлад українські суди стануть найбільш завантаженими судами в Європі», - сказала доповідач Ради Європи, відлітаючи до Києва.

«Треба йти голосувати»

Попри всі правові чвари напередодні голосування, Ренате Вольвенд закликала українців у неділю у будь-якому разі прийти на виборчі дільниці.

Це єдине, що громадяни можуть зробити для подальшої демократизації своєї країни, переконана парламентарій з Ліхтенштейна.

«Я сподіваюсь, що голосування пройде так, як і в першому турі, а саме: чесно, вільно і прозоро. Маю надію, що зрештою вирішальним буде саме слово виборця, яке він скаже на виборчих дільницях», - наголосила Вольвенд.

На думку доповідачки ПАРЄ, новообраний президент має докласти зусиль, аби з України було у найближчому майбутньому знято моніторинг Ради Європи.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той не вартий пошани”
Максим Рильський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.