Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень - це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У США знайдено останки різновиду динозавра, що раніше не досліджувалися

У світі науки 6114 переглядів

Опубліковано - 24.02.2010 13:43 | Всі новини | Версія для друку

У США знайдено останки різновиду динозавра, що раніше не досліджувалися
У США знайдено останки різновиду динозавра, що раніше не досліджувалися
У США виявлено останки різновиду динозавра, що раніше не досліджувалися. Як повідомили вчені-палеонтологи, фрагменти скелету динозаврів було знайдено в плиті пісковика у штаті Юта.

Виявлені кістки належать динозавру, що належить до групи зауроподів - довгошиїх чотириногих рослиноїдних динозаврів, що жили на нашій планеті в період від Юрського до Крейдового періоду - 105 млн років тому.

Вчені повідомили, що виявлено одразу два черепи маловивчених різновидів зауроподів.

Палеонтологи зазначають, що такі знахідки трапляються рідко і є великою удачею для вчених.

Тепер, завдяки виявленим останкам, фахівці зможуть зробити висновки про те, як, зокрема, розвивалися зуби у зауроподів, а також отримати іншу інформацію про цих тварин.

Унікальність нинішньої знахідки підтверджує той факт, що з 120 фрагментів скелетів різних зауроподів, які було коли-небудь виявлено на нашій планеті, цілих черепів було знайдено лише вісім.

Вчені пояснюють цей факт тим, що кістки черепа даного різновиду динозаврів були вкрай крихкими і швидко руйнувалися від будь-якого впливу.

Тим часом, більш ніж три тисячі слідів динозаврів, що жили близько 100 мільйонів років тому, виявили палеонтологи в китайській провінції Шаньдун. Вчені вважають, що тварини втікали від раптової небезпеки. Розкопки в районі міста Чжучен, що традиційно вважається "містом динозаврів" у Шаньдуні (східний Китай) велися протягом трьох місяців. У результаті вченим вдалося виявити безпрецедентну за кількістю слідів ділянку схилу одного з ярів поблизу Чжучена: на площі в 2,6 квадратних кілометри було виявлено понад 3 тисячі слідів динозаврів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Той, хто проявляє жалість до ворога, безжалісний до самого себе”
Френсіс Бекон

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.