Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Дешевий газ для олігархів. Кремль хоче прихватизувати ГТС України

Газоват 5313 переглядів

Опубліковано - 2.04.2010 12:00 | Всі новини | Версія для друку

Дешевий газ для олігархів. Кремль хоче прихватизувати ГТС України
Дешевий газ для олігархів. Кремль хоче прихватизувати ГТС України
Переговори про створення газотранспортного консорціуму за участю Росії й України зайшли в глухий кут.

Саме тому прем'єр Микола Азаров у четвер запропонував першому заступнику прем'єра РФ Ігорю Шувалову обговорити спільну модернізацію української газотранспортної системи, пише "Комерсант-Україна".

У НАК "Нафтогаз України" вважають, що спільна модернізація є більш реальним проектом, ніж створення консорціуму з управління ГТС.

"Ми не відмовляємося від ідеї створення консорціуму, і модернізація може стати першим кроком у цьому питанні. Але поки проект по інвестиціях і модернізації газотранспортної системи більш реальний, ніж консорціум", - каже джерело газети в компанії.

Високопоставлене джерело в "Газпромі" пояснило, що російська компанія зацікавлена винятково в контрольному пакеті акцій ВАТ "Укртрансгаз", яке експлуатує українські ГТС.

"Нам потрібна власність, а не управління і контроль. Україна ж пропонує лише участь на паритетних засадах. Ми готові купити пакет акцій за гроші або в обмін на знижку в ціні на газ", - уточнив співрозмовник видання.

Член комітету Верховної Ради з ПЕК Олександр Гудима називає запропоновані "Газпромом" умови вкрай невигідними для України.

"Продаж газотранспортної системи на умовах Росії означає, що ми будемо втрачати до $1,5 млрд щорічно. У цьому випадку справді краще відмовитися від консорціуму і просто запросити Росію фінансувати модернізацію разом із країнами Євросоюзу", - каже він.

ТОВ "Міжнародний газотранспортний консорціум" було створено "Газпромом" і НАК "Нафтогаз України" на паритетних засадах у 2003 році. Планувалося, що в проекті візьмуть участь німецька E.On і французька Gd.

У 2004 році "Газпром" уніс свою частку в статутний капітал ($17 млн), але сторони не змогли домовитися, чи буде консорціум просто будувати новий газопровід Богородчани-Ужгород, на чому наполягала Україна, чи управлятиме всією ГТС потужністю 142 млрд кубометрів газу на рік.

До ідеї газотранспортного консорціуму з Росією повернувся тепер президент Віктор Янукович, але російська сторона на переговорах у березні заявила, що консорціум не є тією платою, за яку вона готова знизити ціну газу для України.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо знаєш себе і супротивника, то завжди виграватимеш. Якщо знаєш себе, але не знаєш супротивника - один раз переможеш, всі інші - програєш. Якщо не знаєш ні себе, ні його - завжди програватимеш”
Цзу Дзинь

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.