 Актуально
 Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
 Курс валюти:
 Погода в Україні:
|
 |
Обійми важливіші за їжу
Психологія та стосунки 30455 переглядів
Опубліковано - 25.04.2016 | Всі публікації | Версія для друку
|
Нестача обіймів впливає на життя | Політичні події в країні, економічна нестабільність, напруженість і війна на Сході - фактори, які підривають нашу психіку і фізичне здоров’я. Офіційна психіатрія, правда, неофіційно, стверджує, що кількість тих, хто не в змозі самостійно справитися з психологічним навантаженням, зростає.Тому, спостерігаючи за друзями, знайомими, перехожими на вулицями, політиками і депутатами розумієш, що причина – набагато глибше. Нам треба антистрес. Який? Недооцінений, але дуже простий і ефективний! Нам не вистачає обіймів.
Після довголітніх досліджень вчені, при чому з різних куточків світу, стверджують, що причиною злості, агресії, підвищеної тривожності є.. недостатня кількість обіймів. А американська психолог Вірджинія Сатир говорила, що їй треба щонайменше чотири обійми на день для виживання, вісім – для підтримки і 12 – для зростання. А тепер згадайте, скільки разів ви обіймаєте своїх близьких і чи вистачає вам обіймів хоча б для виживання?
Обійми і діти
Всі наші проблеми в дорослому житті мають коріння в дитинстві. Злість, агресія, роздратування, невдоволення сьогодні – це результат того, що тоді, коли ми були маленькими, наші мами нас недообіймали, недоцілували і недопестили. І це не просто припущення, а науково доведені факти.
Нейропсихолог Джеймс Пріскот провів багато досліджень і вивів, що діти, яких у дитинстві не обіймають, частіше стають вбивцями ніж їх однолітки, яких батьки просто купали у любові.
Чому вони їм так важливі? Тому що, обіймаючи дітей (особливо до восьми років), ми даємо їм зрозуміти на своїй, дитячій мові, не вдаючись до всіх психологічних тонкощів та пояснень, що ми їх любимо, приймаємо у будь-якому вигляді і підтримуємо. А ще – захищаємо. А це – базові психологічні потреби людини які, якщо не задовольнити, призводять до розвитку купи комплексів з якими навіть Фрейд до кінця не розібрався.
Дітки, яких часто обіймають, швидше розвивають і менше хворіють. А ще, і це найголовніше у обіймах, вони відчувають себе самодостатніми.
Тобто дитина розуміє, що ви – її любите, вона отримає від вас підтримку у будь-якій ситуації, тому їй можна впевнено вивчати життя. Спочатку це відбувається на дитячому майданчику, коли малюк не боїться йти до інших діток чи до дорослих, контактувати з ними і навіть конфліктувати. Потім – у школі, коли розуміє, що навіть погані оцінки і конфлікти з однолітками подолає, тому і цих конфліктів, до речі, виникає менше.
Ну і далі – доросле життя. Коли чоловік (чи жінка) нікому нічого не доводить чи, навпаки, не шукає прихистку у першому зустрічному, бо не має потреби (а всі ж наполеонівські комплекси, бажання бути вищим за інших, бажання підкорити собі щось чи когось і комплекс жертви – це результат недолюбленості в дитинстві).
До речі, насправді, це міф, що хлопчиків не треба обіймати, аби вони були мужніми, а не маминими синками. Навпаки! Хлопчики, яких до 8 років не обіймали, виростають невпевненими дядями, які постійно щось комусь доводять (переважно своїй мамі, хоча цього і не усвідомлюють).
Обійми і дорослі
Якщо вас у дитинстві не обіймали, це не означає, що все пропало. Навіть дорослим чоловікам потрібні обійми! І це також, доведений факт. Вчені з Індії провели дослідження. У ньому взяли участь пари від 40 до 70 років.
Опитування виявило, що для чоловіків після 40 років обійми і поцілунки важливіші за секс! Тобто чоловіки саме так відчувають свою потрібність та могутність – просто обіймаючи жінку.
Чому? Тому що обіймаючи її, вони створюють ілюзію, що захищають її (а вона, відповідно, цей захист відчуває), а це додає їм впевненості. Плюс – емоційна близькість і ендорфін – гормон радості, який виділяється під час обіймів. Ми обіймаємося і стаємо щасливішими. Чим більше обіймаємося, тим більше щасливі стаємо.
Жінкам же обійми просто життєво необхідні. The Daily Mail опублікувала рейтинг речей, які роблять жінок щасливими. І на першому місці були – неочікувані обійми від партнера. Звичайні безкоштовні обійми обійшли подарунки, походи у спа-салони, нові зачіски, схуднення і смачну їжу.
Обійми коханого чоловіка дають зрозуміти жінці, що вона кохана, бажана, приваблива, затребувана і це – без зайвих слів та інших доказів.
А ще обійми корисні для здоров’я. Вони покращують сон, зміцнюють імунітет, знімають стрес, зменшують навантаження на центральну нервову і серцево-судинну систему, покращують функцію дихання та підвищують самооцінку.
Можна стверджувати, що нестача обіймів, тим паче в дитячому віці, призводить до багатьох глибинних психологічних проблем, які потім несвідомо, але руйнівно впливають на наше життя. І це зрозуміли психологи та педагоги провідних країні світу.
Не даремно ж американські діти просто задихаються від батьківських обійм, а звичайні обійми при зустрічі дорослих у більшості країнах (а не просто рукостискання) – це не вияв фамільярності, а додаткова можливість захистити себе психологічно.
 До теми:
 Публiкацiї за темою «Психологія та стосунки»:
- Чому імена нових знайомих важко запам’ятати?
Том Стаффорд, BBC Ми часто забуваємо імена нових знайомих відразу, як почуємо їх. І це явище дуже поширене. Психолог Том Стаффорд розповідає, як подолати цю прикру звичку. - 6 ознак дурної людини
«Гармонія» Дурість схожа на заразну хворобу, попереджав ще Шекспір, тому важливо акуратніше вибирати оточення. Але як зрозуміти, кого потрібно уникати? Та й чи потрібно насправді? - 11 якостей, за якими жінки шукають майбутнього чоловіка
«Гармонія» Безперечно ніхто не є ідеальним – всі ми маємо хороші та погані якості. Але, коли мова йде про вибір партнерів для шлюбу, то ми шукаємо найкращі якості. Як і чоловіки, жінки теж звертають уваги на певні ознаки, обираючи майбутнього чоловіка. Це допомагає зрозуміти, чи підходить їм партнер, за якого вони хочуть вийти заміж. - 14 ознак того, що ви вже встигли розпестити свою дитину
«Гармонія» Ніхто з батьків не хоче виростити розбещену дитину, але інколи бажання дати дітям найкраще призводить до таких наслідків. Психологи розповіли, як зрозуміти, що ситуація виходить з-під контролю. - Неправильні близнючки Джудіт і Джойс Скотт: історія сестринської любові
«Гармонія» …Згодом критики називали її генієм. Згодом скульптура, в якій сестри відчайдушно тягнуться одна до одної, рвала серце кожного, хто бачив. Але спочатку художницю помістили до психлікарні. - Казка про жабу
«ТУТКА» По залитому сонцем лузі бігала Дівчинка. На ній було біле мереживне платтячко, на кучериках рожеві бантики, а в руках вона тримала сачок, щоб ловити метеликів. Їй було весело і хороше. І тут, на великому зеленому листі лопуха, вона побачила величезну Жабу, покриту бородавками... - Керуйте думками і тоді вам не доведеться перейматися
Тетяна Сарапіна, Coffee & Milk Життя – мудрий вчитель, який дуже дорого бере за свої уроки. Не для гарного тексту сказано, а підтверджено досвідом. У школі життя неможливо не здати урок. Якщо урок потрібно вивчити, то життя раз по раз повертатиме до тієї ситуації, яку потрібно засвоїти, до тих пір, поки людина повністю не засвоїть цей життєвий урок. - Хочеш змінити своє життя на краще – не роби того, чого не хочеш!
Олена Савинова, BBC Так і хочеться додати - і щоб тобі за це нічого не було. Тобто щоб не втратити коханих, друзів, роботу. - «Вовки та вівці»: Або як нарциси, соціопати і психопати намагаються перетворити вас на слухняне стадо
“Тутка” Епічне засмічення мозку: як деструктивні люди майстерно перекладають на вас відповідальність. - Ти подобаєшся мені: що таке краса з точки зору біології та філософії
Алла Кутсай, Ольга Курна, Inspired Що біологія і філософія знає про красу? Чому ми хочемо мати найкращий вигляд в очах коханого? Біологія та філософія трактують поняття краси по-своєму. |
 |
 Публікації:
 Останні новини:
 Популярні статті:
|