Аратта - На головну

28 квітня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росія виграє від рішення США вивести війська з Сирії, а от Україна може програти

Політика 14230 переглядів

Опубліковано - 27.12.2018 | Всі публікації | Версія для друку

Росія виграє від рішення США вивести війська з Сирії, а от Україна може програти
В середині грудня президент США Дональд Трамп оголосив про виведення військ США з Сирії.

Це рішення Трампа стало об’єктом критики як респубілканців, так і демократів в Конгресі, а також стало одним з факторів, що спонукав міністра оборони США Джима Маттіса прискорити свій відхід у відставку.

Шестеро сенаторів, включаючи республіканців Тома Коттона, Ліндсі Грема, Марко Рубіо та Джоні Ернста підписали листа Трампу, закликаючи його переглянути своє рішення, щоб "зберегти довіру наших партнерів та союзників".

На рішення Трампа вивести війська з Сирії вплинула телефонна розмова з президентом Туреччини Таїпом Ердоганом 14 грудня, пише The Washington Post. Ердоган переконував Трампа, що ІДІЛ переможено і невідомо, чому США все ще підтримує сирійських курдів у війні проти ІДІЛ.

Низка аналітиків назвали Туреччину, Росію та Іран серед тих, хто виграє від рішення Трампа про виведення військ США з Сирії.

"Після років вдавання переговорів з дипломатичного рішення сирійської кризи з Вашингтоном, Путін може ігнорувати прохання посланців Трампа, адже США не матимуть військового долучення для підтримки дипломатії", - написала Вікторія Нуланд, керівник Центру нової американської безпеки США.

The New York Times також визначило Росію, як одну зі сторін, яка виграла від рішення США.

"Росія надала біля 5 000 військових і декілька десятків літаків на допомогу урядові Асада ... Росія також розширила свій вплив у Сирії протягом війни", - йдеться в статті The new York Times "Хто виграв і хто програв від рішення Трампа вивести сили з Сирії"

"Це справді допомагає росіянам, які отримали великий зиск на свої невеликі інвестиції до Сирії", - говорить Джон Альтерман, директор та дослідник американського аналітичного центру CSIS. "Вони заявляють про себе, як світового гравця в той час, як загальне уявлення було. Що дні слави Радянського Союзу вмерли і залишились в минулому", - додає дослідник в коментарі NYT.

А от Україна може програти від такої зміни політики. Виведення американських військ з Сирії – погана новина для України, вважає Аскольд Крушельницький.

"Рішення Трампа означає не лише послаблення здатності Вашингтона впливати на динаміку в Сирії, але і послаблює важливий важіль, який міг бути застосований по відношенню до поведінки Росії в інших місцях, включаючи Україну", - пише аналітик в статті для Kyiv Post.

"Путін у той час, коли Москва вже нагромаджує сили, що погрожують Україні – безсумнівно відчує свою здатність збільшити залякування та наростити агресію проти України", - додає аналітик.

Прихильники рішення Трампа вивести війська з Сирії вказують на те, що "яструби" часто ігнорують витратність та строки участі США в таких операціях. Про це, зокрема, пише дослідник The Atlantic Конор Рідерсдорф.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Політика»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли хоч в невеличкій частині народу жевріє ідея незалежності, коли хоч частина народу має змогу виявляти волю нації, то це ліпше, ніж коли нидіє цілий мозок нації в рабстві, атрофуючи в цілій нації волю до самостійного життя”
Дмитро ДОНЦОВ

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.