Аратта - На головну

21 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У 2021 році різко зріс секретний експорт із Росії до країн НАТО

Військова справа 2761 перегляд

Опубліковано - 17.11.2021 | Всі публікації | Версія для друку

Російський вертоліт Мі-35
Російський вертоліт Мі-35
У 2021 році різко зріс експорт товарів секретних категорій (літаків, ядерних матеріалів, зброї та боєприпасів) з Росії до країн НАТО.

Про це повідомляє РБК з посиланням на відкриті дані Федеральної митної служби.

До чільної десятки імпортерів цих видів російської продукції увійшли шість країн альянсу: США, Чехія, Німеччина, Великобританія, Естонія та Нідерланди.

Порівняно з аналогічним періодом 2020 року (девʼять місяців) експорт російських товарів із секретних категорій зріс:

до США – з 706 млн до 841 млн доларів,

до Чехії – зі 102 млн до 706 млн доларів,

до Німеччини – зі 173 млн до 300 млн доларів,

до Нідерландів – з 53 млн до 222 млн доларів.


Торік у першій десятці найбільших одержувачів російських секретних товарів із країн НАТО були лише США (третє місце) та Естонія з Туреччиною (девʼяте-десяте місця). Наразі США піднялися на друге місце, Чехія – на третє. Обидві країни були оголошені «недружніми» Росії в середині травня.

На появу Чехії серед основних одержувачів російської секретної продукції у 2021 році звертало увагу видання «Ведомости». Але дзеркальна статистика Чехії, в якій немає секретних кодів, показує, що сумарний імпорт із Росії за категоріями авіатехніка та зброя за девʼять місяців 2021 року склав менш як 5 мільйонів доларів. Представник Чеського управління статистики пояснив РБК, що, швидше за все, розбіжності повʼязані з тим, що Прага не враховує у зовнішньоторговельній статистиці літальні апарати, які ввозяться до Чехії для ремонту, а потім вивозяться назад.

У Чехії працює заснована міністерством оборони країни компанія LOM Praha, яка називає себе єдиним ремонтним заводом гелікоптерів марки «Мі» у країнах НАТО, сертифікованим російськими конструкторськими бюро. Ця компанія закуповує деякі авіазапчастини у російських постачальників. Крім того, з 2008 року Уральська гірничо-металургійна компанія володіє чеським авіазаводом Aircraft Industries, що випускає літаки L-410. Аналогічне тимчасове вивезення авіатехніки для ремонту може стояти і за секретним експортом до Німеччини та Нідерландів, пише РБК.

Основна категорія секретного експорту до США – радіоактивні хімічні елементи та радіоактивні ізотопи, включно зі збагаченим ураном. Його постачає до США «дочка» «Росатому», компанія «Техснабекспорт». Інша суттєва категорія – російські патрони. РБК зазначає, що їхній імпорт до США обмежують американські санкції, які набрали чинності у вересні 2021 року. Коли постачальники вичерпають чинні імпортні ліцензії, експорт у цій категорії знизиться.

У січні-червні 2021 року експорт товарів із Росії, засекречених у митній статистиці, зріс на 61% порівняно з першим півріччям 2020 року і становив 27 млрд доларів. Як зазначало видання «Ведомости» з посиланням на дані Федеральної митної служби, 20 млрд доларів, або 74% від усієї суми засекреченого експорту, припали на постачання природного газу, інше – на експорт боєприпасів та авіатехніки.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Військова справа»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія народу починається не з писемних згадок про нього, а з тих часів, які історична пам'ять цього народу зберегла””
Юрій Шилов

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.